24-26 квітня 2015 року відбувся другий захід в рамках програми для випускників освітніх програм державної установи «Шведський інститут» «Strategic Social Forecasting in Cross-border International Relations», в рамках якої відбулася V Міжнародна конференція «Соціальне прогнозування та проектування майбутнього країни в умовах глобальних конфліктів».

Strategic Social Forecasting

Головними темами заходу стали питання соціального прогнозування та методи покращення політичної системи в Україні.

На конференції виступив науковий співробітник Ліверпульської школи права Кірон Рід, який під час опису проблематики трансграничних відносин, приділив особливу увагу питанню прав людини. До теми патріотизму як фактору трансграничних відносин звернувся науковець з Білорусії Павло Усов. Серед представників факультету соціології та управління ЗНУ поділився думками у цьому напрямку завідувач кафедри політології Євген Цокур.

До соціологічних проявів теми торкнувся декан факультету соціології та управління ЗНУ Максим Лепський, який описав системні пастки конфліктів в соціальному прогнозуванні.

Strategic Social Forecasting

Філософську сторону проблеми представив завідувач кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ Тарас Бутченко. Також, майстер-класи в рамках заходу провели Ігор Кудінов та голова громадської організації “Союз соціальних технологів України” Юлія Яцина.