Statistical Data Analysis in Decision Making
Statistical Data Analysis in Decision Making

Цього разу тема івенту торкалась використання статистичних методів у практиці прийняття управлінських рішень — «Statistical Data Analysis in Decision Making».

Цей захід реалізовувався в межах програми малих грантів, що провадиться державним агентством «Шведський Інститут». Організаторами виступили завідувач кафедри соціальної філософії та управління Тарас Бутченко на заступник декана факультету соціології та управління з міжнародної діяльності — Ігор Кудінов за партнерства Запорізького національного університету, ГО «Центр стратегічного прогнозування і проектування», ГО «Український центр соціального проектування» та ГО «Український центр соціального планування».

Зустріч передбачала можливість комунікації із провідними фахівцями з соціологічних та маркетингових досліджень та соціального прогнозування, серед яких були проф. Максим Лепський (декан факультету соціології та управління Запорізького національного університету), Едуард Гугнін (заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації), проф. Ольга Безрукова (професор кафедри соціології Запорізького національного університету), Таїсія Ратушна (доцент кафедри соціології Запорізького національного університету) та Надія Кузьмичова (директор Центру незалежних соціологічних досліджень).

Як зазначив декан факультету соціології та управління Запорізького національного університету, Максим Лепський, кінцевий результат статистичного аналізу даних має бути візуалізованим, що дозволяє застосовувати його в процесі прийняття управлінських рішень. Таких підхід є умовою успіху реалізації ідеї: «Якщо ви розповідатимете про свою геніальну ідею керівникові, але презентуватимете її без графіків, таблиць, без чого-небудь візуального, то вас сприйматимуть як людину, котра не володіє матеріалом», — наголосив Максим Лепський.

В темі «Особливості інтерпретації соціологічних досліджень у ЗМІ: як розпізнати фальсифікацію», що була декламована доктором соціологічних наук, професором Ольгою Безруковою, було звернено увагу на той факт, що в управлінській діяльності існують певні вимоги, за якими слід використовувати статистичні дані. Наприклад, однією з цих вимог є принцип науковості. Це викликано періодичною фальсифікацією даних соціологічних досліджень та, як наслідок, маніпуляцією свідомістю. Це створює виклик верифікації даних та розрізнення фальсифікації.

Серед представлених тем слід відзначити майстер-класи доцента кафедри соціології Таїсії Ратушної та директора Центру незалежних соціологічних досліджень Надії Кузьмичової, які мали спільну проблему — проблему статистичних вимірювань та особливості використання статистичних шкал у дослідженнях соціально-економічних феноменів.

Захід не обійшовся без участі спеціалістів саме статистичної науки, а саме завідуючого кафедри економічної кібернетики Запорізького національного університету Наталії Максишоко, яка відзначила, що використання статистичних методів є значущим в професійній діяльності соціальних технологів, будь-то соціологи, політологи чи соціальні працівники.