zaglavnoe

Науково-практичні студії «Social Planning in Volunteering» – це триденний захід за участю науковців й студентів, що відбувся 21-23 травня 2015 року на території Запорізького національного університету.

Загалом, захід був присвячений проблемам в роботі волонтерських організацій та розробці стратегій для подальшого їх покращення.

Подія проходила за участю факультету соціології та управління ЗНУ, Шведського інституту (м.Стокгольм, Швеція), представників громадської організації “Естонська рада у справах біженців” та Кавказького міжнародного університету (м.Тбілісі, Грузія).

--stontsiПід час онлайн-конференції представник грузинського вишу Олександр Русетський наголосив на тому, що будь-яке планування та розробка стратегії повинні бути спрямовані на окрему групу людей, в цьому і полягає запорука волонтерської діяльності. Серед запрошених науковців традиційно був декан факультету соціології та управління ЗНУ Максим Лепський. Він зазначив, що в України та Грузії є спільні проблемні точки, тому наша країна повинна перейняти позитивний досвід Грузії у подоланні труднощів. Завідувач кафедри соціальної філософії та управління Тарас Бутченко й заступник декана факультету соціології та управління з міжнародної роботи Ігор Кудінов, у свою чергу, розповіли про важливість грантів Шведського інституту, які стимулюють волонтерську діяльність. Представники “Естонської ради у справах біженців” приїхали на студії, щоб поділитися власним досвідом та мотивами праці. Володимир Глазунов, професор кафедри соціальної філософії та управління, підтримав розмову щодо роботи міжнародних громадських організацій та додав важливу інформацію про комунікаційну складову за для популяризації волонтерства.

P1030659Треба згадати й про те, що волонтерська робота набула поширення серед студентів. Створення окремих організацій, рухів є свідченням цього. Декілька років тому на факультеті соціології та управління ЗНУ у студентській раді з`явився волонтерський сектор під назвою “Студентське серце”. Сьогодні, це відомий на всю Україну рух. Тому, тема благодійності серед студентів стала актуальною під час проведення науково-практичних студій «Social Planning in Volunteering».

Ґанна Бойко, заступник декана факультету соціології та управління з виховної роботи, розповідала саме про досвід студентських волонтерських проектів на факультеті.

Звичайно, що студенти-волонтери відвідали захід. Їм випала можливість прослухати інформацію не тільки від науковців рідного ВНЗ, а й познайомитись із програмами Шведського інституту та представником Кавказького міжнародного університету. Отримані знання потрібні за для подальшого покращення умов волонтерської діяльності в ЗНУ, зокрема на факультеті соціології та управління.

Студії розкрили теми соціального планування, процесів формування проектної уяви у волонтерів, етапів візуалізації волонтерської діяльності, дали змогу обмінятися досвідом у плануванні волонтерської роботи представникам різного віку, міст та країн.