Data visualization in business, scientific and everyday life – під такою назвою пройшов захід у Запоріжжя з третього по п’яте жовтня 2014 року. Організаторами події виступили факультет соціології та управління Запорізького національного університету та громадська організація “Союз соціальних технологів України” за підтримки державної установи «Шведський інститут».

визуализация 2014 а2

Візуалізація даних – багатогранний процес, метою якого є розкриття змісту та сутності даних за допомогою їх уявлення у вигляді зображень. Важлива роль такому процесу надається в освітній галузі, тому саме викладачі вищих навчальних закладів проводять тренінги та різноманітні майстер класи за для надання знань студентам щодо основ цього складного явища, а також, за для обміну досвідом із колегами інших ВНЗ.

визуализация 2014Факультет соціології та управління ЗНУ має власних спеціалістів у сфері візуалізації даних та радо зустрічає гостей-фахівців. Доповідачами зустрічі стали декан факультету соціології та управління ЗНУ Максим Лепський, заступник декана факультету соціології та управління з міжнародної роботи Ігор Кудінов, директор Центру незалежних соціологічних досліджень Надія Кузьмичова, голова ГО “Союз соціальних технологів України” Юлія Яцина, представниця Львівської комерційної академії Ірина Польова, представниця Миколаївського національного університету Тетяна Шиян та продюсер ТРК “Алекс” Дмитро Іванов. Кожен висловив власне уявлення щодо візуалізації даних, відокремив значення процесу в сучасному світі, запропонував індивідуальні розробки з поданої тематики. Також, захід торкнувся методології явища, актуальних напрямків — візуалізації соціальних мереж та соціального прогнозування.

визуализация 2014 а1Майстер класи корисні та відомі тим, що надають не тільки теоретичну базу, але й можливості для практичної реалізації отриманих знань. Спеціалісти події “Data visualization in business, scientific and everyday life” надали інформацію щодо використання в роботі спеціального програмного забезпечення та карт розуму.